Zachwycające kino domowe

Kolejna kwestia, która w wątku multimediów audio musi się pojawić, czyli kino domowe. Ono również stało się w pewnym momencie synonimem luksusu. Każdy Polak chciał mieć kino domowe, aby móc cieszyć się filmami z DVD w najlepszej możliwej jakości obrazu i dźwięku… Z punktu widzenia producentów np. yamaha audio ta moda była i jest bardzo korzystna, ponieważ raptem na sklepowych półkach pojawiło się bardzo wiele zestawów w różnych cenach, dostosowanych do mniej lub bardziej wygórowanych potrzeb. Audiofile i kinomani w jednym rzecz jasna sięgają po to, co najlepsze.

Ceny zestawów kina domowego wahają się w różnych przedziałach. Co do schematu, zazwyczaj jako klienci dostajemy to samo, czyli odtwarzacz DVD plus zestaw głośników (z reguły pięciu, tak aby były zgodne ze standardem Dolby Digital 5.1). Detale techniczne są oczywiście różne. Jedne modele posiadają większą moc muzyczną, inne mniejszą. Sama jakość dźwięku, rozumiana głównie jako czystość brzmienia w niskich i wysokich rejestrach, to sprawa odrębna i chwilami problematyczna. Stąd zwolennicy idealnych rozwiązań audio sięgną po coś droższego.

Wspomniani nieco wcześniej niszowi producenci sprzętu multimedialnego zorientowanego na dźwięk mają w swojej ofercie zarówno kompletne zestawy kin domowych, jak i poszczególne elementy, z których można sobie taki zestaw samodzielnie skompilować. O tym jak bardzo takie kompilacje są przez część konsumentów cenione napiszemy w kolejnym tekście. Mniej wymagający konsument zadowoli się natomiast zestawem którejś z popularnych marek.