Ograniczamy liczbę kabli

Sklep Top Hi-Fi oferuje słuchawki oraz inny sprzęt audio

We wpisie poświęconym słuchawkom wywołaliśmy wątek bezprzewodowych urządzeń audio, któremu teraz poświęcimy nieco więcej miejsca. Skoro była mowa o słuchawkach, to od nich zacznijmy. Działają one zwykle w technologii Bluetooth lub w paśmie komunikacji radiowej 2,4 GHz. Pierwsze rozwiązanie jest mniej efektywne – cechuje się mniejszym zasięgiem, słabszą stabilnością połączeń i większym zużyciem energii. Z kolei częstotliwość 2,4 GHz zapewnia spory zasięg pracy (nawet do 30 metrów od stacji bazowej w pomieszczeniach zamkniętych) i większą stabilność. Możemy chodzić swobodnie po domu ze słuchawkami na uszach i nie ma mowy o zakłóceniach.

wpid-ograniczamy_liczbe_kabli.JPG

Na tym rzecz jasna nie koniec, ponieważ technologie bezprzewodowe można na znacznie większą skalę używać, aby zapewniać sobie świetną jakość dźwięku bez ciągnięcia wszędzie kabli. Umożliwiają to chociażby radiowe transmitery audio, które są w stanie przesyłać dźwięk z jednostki centralnej wieży lub z komputera do głośników zlokalizowanych w innym miejscu pomieszczenia. Wszystko to bez połączenia kablowego. Oczywiście, by zapewnić sobie dobrą jakość takiej transmisji należy zainwestować w dobrej klasy urządzenia, za którymi stoją renomowane marki.

Także słuchając muzyki w aucie możemy skorzystać z potencjału bezprzewodowej technologii. Popularne wśród części kierowców są specjalne transmitery wpinane w gniazdo zapalniczki. Można w nich umieścić kartę pamięci z zapisanymi plikami muzycznymi bądź podłączyć pamięć USB. Po wybraniu częstotliwości sygnał z ulubioną muzyką popłynie wprost do anteny samochodowego radia, a my będziemy słuchać tego, co najbardziej lubimy.