Nie brakuje ludzi, którzy kochają wspaniałe muzyczne brzmienia. Jednak aby cieszyć się nimi w pełni powinniśmy sięgać po odpowiedni sprzęt, który pozwala się cieszyć wszystkimi walorami ulubionej muzyki. Na rynku mamy sporo urządzeń multimedialnych, które zdecydowanie stawiają na aspekt dźwiękowy lub łączą go z innymi elementami – przede wszystkim z doskonałej jakości obrazem. Trudno jednak zaprzeczyć temu, że bez walorów audio nie da się mówić o autentycznie przykuwających uwagę multimediach.

Osoby, które są zwolennikami krystalicznego dźwięku i brzmienia zbliżonego do doskonałości są gotowi inwestować sporo pieniędzy w różnego rodzaju sprzęt. Chodzi tutaj zarówno o samo nagłośnienie, jak i wszelkiego rodzaju amplitunery, wzmacniacze, miksery i przetworniki. Nierzadko wydają na to astronomiczne kwoty, jednak niektóre pasje bywają naprawdę kosztowne. Nagrodą za wysiłek jest dźwięk, który zachwyca nie tylko ich samych, ale również rodzinę i znajomych, którzy mają szansę doświadczyć tego samego.

W kolejnych tekstach postaramy się nieco szerzej nakreślić krajobraz multimedialnego sprzętu yamaha audio, choć trzeba na samym wstępie powiedzieć, iż jest to świat bardzo rozległy i miejscami skomplikowany. Przede wszystkim jest to jednak obszar interesujący i w jakimś sensie bliski każdemu z nas. Wszak praktycznie każdy ma swoją ukochaną muzykę, którą lubi się cieszyć. Jednak tylko nieliczni czynią to z użyciem naprawdę wyrafinowanych urządzeń. Ich rodzaje i zakres działania są ciekawostką samą w sobie.